Rolety wewnętrzne - jakie wybrać

Rolety wewnętrzne – jakie wybrać?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: „Jakie rolety wewnętrzne wybrać?„. Poniżej przedstawimy różne rodzaje rolet wewnętrznych.

Rolety wewnętrzne – sposób na szybkie zaciemnienie wnętrza

rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne są zarazem dekoracyjnym i funkcjonalnym elementem przeznaczonym do zasłaniania okien domowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet wewnętrznych m.in.: rolety dzień noc, rolety plisowane, rolety klasyczne (proste), rolety rzymskie, a także rolety na okna dachowe. Rolety wewnętrzne produkowane są w wielu rozmiarach, wariantach kolorystycznych i materiałowych. Bardzo często można zamówić rolety pod wymiar. Dzięki tak wielu możliwościom konfiguracyjnym, rolety wewnętrzne można dopasować praktycznie do każdego wnętrza.

Rolety dachowe

rolety dachowe

Rolety dachowe są coraz częściej spotykane na naszych oknach dachowych. Gołe okna dachowe wpuszczają niekontrolowaną ilość światła do naszego pomieszczenia, a rolety na okna dachowe pozwalają nam to kontrolować. Wewnętrzne rolety dachowe potrafią stworzyć częściowe, klimatyczne oświetlenie lub całkowite zaciemnienie. Wszystko zależy od tego jakie rolety dachowe wybierzemy. Na rynku dostępnych jest coraz więcej rolet dachowych. Od modeli podstawowych po Premium. Alternatywą dla rolet dachowych są plisy dachowe, które różnią się wyglądem, ale mają ten sam cel.

Rolety dzień i noc

rolety dzień i noc

Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością na naszych oknach. Zdobyły zainteresowanie zarówno wśród architektów, jak i amatorów aranżacji wnętrz. Rolety dzień noc pozwolą Ci w ciągu dnia cieszyć się prywatnością, a jednocześnie rozświetlonym naturalnie wnętrzem, a w natomiast nocy zapewnią pełne zaciemnienie. Rolety dzień i noc występują w minimum trzech wariantach: wolnowiszący, bezinwazyjny lub w kasecie. Rolety dzień i noc sprawdzą się zarówno w salonie, kuchni, a także sypialni,- niezależnie od stylu, w jakim zostały urządzone.

Rolety plisowane

rolety plisowane

Rolety plisowane to idealne rozwiązanie dla okien o dowolnym kształcie i rozmiarze. Dowolny kształt plisy jest to olbrzymia zaletą, która wyróżnia je od pozostałych rolet okiennych. System rolet plisowanych działa jak harmonijka, dzięki temu są one bardzo praktyczne. Zapewniają nam bardzo duże możliwości dostosowania zakrywanej powierzchni okna. Plisy są nie tylko są bardzo praktycznym rozwiązaniem, ale także potrafią wyróżniać się interesującym designem. Rolety plisowane sprawdzą się we wszystkich rodzajach pomieszczeń.

Rolety proste

rolety proste

Rolety klasyczne (proste) są to podstawowe rolety wewnętrzne, które należą do najbardziej zwyczajnych. Wyróżniamy dwa rodzaje rolet klasycznych; wolnowiszące i przyszybowe. Zamontowany system łańcuszkowy pozwala na dostosowanie poziomu nasłonecznienia do aktualnych potrzeb. Szeroki wybór odcieni kolorów i różnych wzorów umożliwia dopasowanie rolet do każdego wnętrza. Rolety klasyczne ciągle cieszą się olbrzymią popularnością.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie goszczą na naszych oknach od wielu lat. Stanowią idealny sposób na ochronę przed słońcem oraz stylową aranżację wnętrza. Najczęstszym miejscem rolet rzymskich są okna w salonie. Ogromną zaletą rolet rzymskich jest możliwość ich szybkiej wymiany. Rolety rzymskie produkowane są z różnych materiałów. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Do wyboru jest także wiele gramatur.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ..

1 Komentarz

  • Odpowiedz Grzesiek P. 29 grudnia, 2022 at 1:31 pm

    Rolety wewnętrzne jak i zewnętrzne to super sprawa. Posiadam te i te.. W tym roku wymieniłem rolety klasyczne na rolety plisowane i jest pięknie-polecam!

  • Napisz komentarz